To make a reservation 

150 Metros Este de Pops, Jaco Centro, 33345 Jacó, Costa Rica

costa rica with kids

לטייל בקוסטה ריקה עם ילדים

קוסטה ריקה מכונה על ידי רבים כ”גן עדן עלי אדמות”, אך כולנו יודעים שכאשר מטיילים עם ילדים, גן עדן אפשרי רק כאשר הילדים נהנים, פעילים ומתעניינים. לכן, אם אנחנו רוצים להימנע מהתמונה המוכרת בה הילדים מתחילים להשתעמם, לקטר, להתלונן, ובסוף גם לריב, חשוב שאנחנו ההורים ניערך מראש ונתכנן את מסלול הטיול והאטרקציות באופן שיתאימו לילדינו.

האמת- שבקוסטה ריקה המשימה הזו פשוטה למדי, שכן יש בה כל מה שילד יכול לחלום עליו. קצת ידע מקדים והכנה מראש תאפשר לכם להבטיח לילדכם חוויה בלתי נשכחת של בעלי חיים ייחודיים, טיולים ביערות גשם על גשרים תלויים, טיולי סוסים, צלילה, חופי גלישה, אומגות בין צמרות עצים ביערות עננים, מגלשות מים במעיינות חמים, מפלים גבוהים, ועוד. הכול בתפאורה הנפלאה של נופים עוצרי נשימה. כמו כן, זמני הנסיעות הקצרים יחסית ממקום למקום, תושבי המקום האדיבים ומזג האוויר הנוח, יהפכו את הטיול לפשוט וקל עוד יותר עבורכם ההורים. להלן המקומות האטרקטיביים ביותר לבקר בקוסטה ריקה עם ילדים:

חופשה בקוסטה ריקה עם ילדים - המקומות שאסור לפספס

  1.  פארק לאומי הר הגעש ארנל
  2. המעיינות החמים בלה פרטונה .
  3. מפלי לה פאז
  4. מנואל אנטוניו
  5. מונטה ורדה
  6. עיירת החוף חאקו

  7. פארק לאומי רינקון דה לה וייחה

  8. פארק לאומי ריו סלסטה והר הגעש טנוריו

קוסטה ריקה עם ילדים מפה

הפארק הלאומי הר הגעש ארנאל

ארנאל היה הר הגעש הפעיל ביותר בקוסטה ריקה עד לשנת 2010 ומאז הוא נהיה יחסית שקט. אמנם לא סביר שתראו התפרצויות לבה בסיור באזור כפי שהיה בעבר, אך הנוף עדיין מדהים ביופיו, והר הגעש מוקף בפארק לאומי שבו ניתן לסייר במגוון דרכים מעניינות. פארק “הגשרים התלויים של ארנאל” הוא מסלול בן 3 ק”מ ביער הטרופי הבנוי מ-16 גשרים תלויים שמגיעים אף לאורך של 100 מטרים ועד לגובה של 60 מטרים. הטיול בגשרים מתאים לילדים בכל הגילאים, ומהווה מקור עניין לילדים יותר מאשר סיור רגלי רגיל. במסלול ניתן לצפות בחיות היער, מה שהמהווה מקור עניין נוסף עבור הילדים. כמו כן קיימות אפשרויות טיול רבות למרגלות ההר כמו טיולי אופניים טרקטורונים וסוסים. בטיול עם ילדים מומלץ לשלב גם ביקור באגם ארנאל שהוא אגם מלאכותי למרגלות הר הגעש ובו נוף יפיפה, הוא האגם הגדול ביותר בקוסטה ריקה וניתן לשוט בו בקיאקים, לדוג או לגלוש בגלשני רוח. הסיורים הרגליים בפארק ארנאל מתאימים ברמת הקושי שלהם למשפחות ונמשכים כ-3-4 שעות בלבד, וניתן לשלב ביום אחד סיור בפארק, פעילות באגם ואפילו פעילות נוספת אחרת באיזור בשעות הערב.

(המעיינות החמים בלה פורטונה (סמוך לארנאל

לא רחוק מהר הגעש ארנאל, קיימת תופעת טבע מיוחדת של מעיינות חמים הנוצרים כתוצאה מהאנרגיה הגיאותרמית בארנאל. ישנם מספר אתרים בהם תוכלו ליהנות מרחצה במעיינות, חוויה בלתי נשכחת למובגרים ולילדים כאחד. חשוב לבחור מבין אתרים אלו במקומות שמתאימים יותר למשפחות עם ילדים, ולוודא שיש גם בריכות עם מים קרים יותר כי לא כל הילדים אוהבים את תחושת המים החמים, ובמיוחד כאשר מדובר בתינוקות ופעוטות. אם יש לכם ילדים נמרצים ומלאי אנרגיות, מומלץ לבחור באתרי המעיינות הגדולים יותר “baldi” או “tabacon”בהם הילדים יהנו מאוד ממגלשות המים ומבריכות בטמפרטורות שונות. למשפחות המעדיפות מתחם רגוע ושקט יותר מומלץ להגיע ל”eco termales” שהוא הקטן מבין המעיינות החמים בלה פורטונה, ומגביל את מספר המבקרים בו ל-100 מבקרים בלבד. בכל המעיינות ניתן לרכוש כרטיס כניסה הכולל ארוחה במסעדת המקום.

אפשרות נוספת שתהיה חוויה אולטימטיבית לילדים היא פארק המים של המעיינות החמים “kalambu”. זו חוויה שונה במהותה מהמעיינות החמים שפירטנו לעיל, כי מדובר בפארק מים ממשי המשלב מגלשות מים, ברכות מלאכותיות ומעיינות חמים טבעיים, בשונה מהאתרים הקודמים שציינו שתוכננו ועוצבו בצורה טבעית יותר. אם יש לכם ילדים שזקוקים לפרוק הרבה מרץ זו בוודאי תהיה חוויה נהדרת עבורם, וכמו כן תתאים לפעוטות שעבורם יש מתחם מיוחד ומותאם.

אטרקציות נוספות באיזור לה פורטונה

מטיילים רבים מתאהבים באיזור ארנאל ולה פורטונה ובוחרים לבלות שם מספר ימים. אחד המסלולים הפופלאריים הנוספים באיזור הוא ביקור במפלי לה פורטונה המרשימים שגובהם כ-70 מטרים. ניתן להגיע אליהם במסלול רגלי או בסיור רכיבה על סוסים. הגישה אליהם בשביל קצר אך תלול ולכן עשויה להיות לא נוחה עם פעוטות, אך מתאימה לילדים גדולים יותר. קחו זאת בחשבון.   אטרקציות נוספות מזמנות מפגש עם מגוון המינים של בעלי החיים באזור, והן מומלצות מאוד למשפחות עם ילדים ומתאימות לכל הגילאים. בין האפשרויות המרתקות והמיוחדות תמצאו מרכזים לשיקום בעלי חיים, סיורים ליליים לצפייה בחיי הלילה של מיני הצפרדעים הרבים, חוות פרפרים, סיורי צפייה בציפורים ועוד. Proyecto asis הוא אירגון המציע סיורים במרכז שיקום לחיות הבר, וכחלק מהפעילות הילדים משתלבים ממש בפעילות שיקום בעלי החיים. הסיור מזמן מפגש מקרוב ומגע עם חיות הבר של קוסטה ריקה ופעילות חינוכית המלמדת על שימור הטבע והגנה על החי. הסיורים מתקיימים באנגלית ובספרדית. ארנל אואזיס arenal oasis הוא מלון המארח משפחות שמעוניינות בחווית טבע אוטנטית. זוהי חווה אקולוגית הלוקחת חלק בשימור משאבים טבעיים כמו הגנה על חיות הבר, מחזור, חינוך סביבתי ועוד. מתקיימים שם סיורי צפייה ליליים בצפרדעים, סיורי בוקר לצפייה בציפורים ועוד. Arenal Natura Ecological Park הוא פארק בעלי חיים חינוכי לנופו של הר הגעש. מתקיימים שם סיורים מוסברים על הטבע בקוסטה ריקה ועל המאמצים לשימורו, ניתן לבקר בגן הצפרדעים והנחשים וכן צפייה בתנינים.

המפלים של לה פאז


זוהי שמורת טבע ענקית הכוללת חמישה מפלים בגבהים שונים, מסלולי הליכה בטיחותיים ביער גשם, ביער עננים ובגן חיות שהוא למעשה מרכז הצלה לחיות שנפגעו ולא יכולות לחזור לחיים בטבע. יש בו למעלה מ-100 זנים של חיות בר, וחוות הפרפרים שבו גדולה ומרשימה ביותר ונחשבת לחוויה בלתי רגילה שאין כמותה בשום מקום אחר. כמו כן בפארק ישנן תערוכות שונות כמו תערוכת סחלבים, צפרדעים, חתולי ג’ונגל ועוד נוספות. בפארק ממליצים על מינימום שעתיים לטיול הליכה, אך מגוון האטרקציות הקיימות במקום מאפשרות לבלות בו גם יום שלם. שמורת גני לה פאז מאוד נוחה לטיול עם משפחות שכן היא כוללת מגוון אטרקציות ייחודיות המתאימות לילדים ומרוכזות במקום אחד ללא צורך לנסוע ממקום למקום. כמו כן האטרקציות מתאימות ומעניינות לילדים בכל הגילאים. המקום נמצא במרחק של כשעה נסיעה מנמל התעופה בסן חוסה, ורבים בוחרים בשמורה זו כיעד ראשון לאחר הנחיתה בקוסטה ריקה.


שימו לב- מטיילים רבים נהגו להמשיך מגני לה פאז להר הגעש פואז שבאזור, אך החל מאפריל 2017 הר הגעש סגור למבקרים בעקבות פעילות געשית מוגברת ובלתי צפויה. נכון לימים אלו הפארק סגור לתקופה בלתי מוגבלת.

מנואל אנטוניו


הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוא אמנם הקטן מבין הפארקים הלאומיים בקוסטה ריקה, אך נחשב ליפה ולפופלארי ביותר, במיוחד בשל השילוב המיוחד של חופים בעלי חול לבן ורך לבין יער גשם המגיע ממש עד לחוף. הפארק כולל 12 איים קטנים שלעיתים קרובות זוכים לביקור על ידי דולפינים ולעיתים ניתן לצפות אפילו בליוויתנים נודדים.

בפארק מסלולי הליכה מסומנים היטב שלכל אחד מהם אופי שונה. כמובן שעם ילדים חשוב לתכנן מראש, ומומלץ לשלב חוויות נוספות לטיול הרגלי. קיימות חברות שונות המציעות טיולי סוסים או טרקטורונים באזור, ניתן לבקר בחוות פרפרים וזוחלים, ואפשרות נוספת היא לטייל באוויר בטיולי קאנופי או אומגה. בנוסף למסלולי הטיול בפארק קיימות אטרקציות ימיות כגון גלישה או שייט. חברות שונות מציעות טיולי מים הכוללים צפייה בדולפינים ובליוויתנים, אחרות מציעות טיולי צלילה או שנורקלים, ואחרות טיולי כגון ראפטינג, לימודי גלישה, שייט בקיאקים ועוד.

את הכרטיסים לאטרקציות מומלץ לקנות מראש, ניתן לעשות זאת בכל בתי המלון באזור מנואל אנטוניו או שכנתה קפוס, בתי המלון נמצאים בקשר עם החברות המארגנות פעילויות אלו. מרבית האטרקציות כוללות הסעה מבית המלון בו אתם שוהים אם זה בקפוס או במנואל אנטוניו. מומלץ מאוד להיעזר בשירותים של חברות אלו, כך תוודאו מראש שלילדים יש חוויה אטרקטיבית שתאפשר לכל המשפחה להינות מהנופים היפים ביותר.


עיירת החוף חאקו


חאקו היא עיירת חוף תוססת, צעירה וצבעונית השוכנת ברצועת החוף של האוקיינוס השקט וידועה בעיקר כמוקד משיכה לגולשים רבים. משפחות רבות בוחרות לפתוח את טיולן בקוסטה ריקה בעיירה חאקו הן בשל הנוחות שבקירבתה לנמל התעופה סן חוזה, לאור הנוחות לשהות בה עם ילדים שכן היא עיירת החוף המפותחת ביותר באזור, וכן בשל האטרקציות הרבות הקיימות בה לילדים. בעיירה חאקו מוצעים שיעורי גלישה למבוגרים ולילדים, טיולי סוסים בטבע, טיולים עם רכבי שטח באזורים יפיפיים עם מגוון בעלי חיים. אחד היתרונות הבולטים בעיירה חאקו שהיא נוחה מאוד לטיולי כוכב. ניתן להישאר ללון מספר לילות בעיירה ומשם לצאת מידי יום לסיורים מרתקים במרחק נסיעה קצר ונוח למשפחה עם ילדים. העיירה חאקו נמצאת במרחק של שעה נסיעה משמורת הטבע המפורסמת מנואל אנטוניו, מספר דקות נסיעה מהחוף המפורסם פלאיה הרמוסה, עשרים דקות נסיעה מנהר התנינים בטרקולס, ארבעים דקות נסיעה מסיור בנהר הקופים, עשרים דקות מהכניסה למסלול למפלי ביאגואל בין המפלים הגבוהים ביותר בקוסטה ריקה, ועשרים וחמש דקות נסיעה מפלאיה בלנקה אחד החופים היפים בקוסטה ריקה.

שמורת הטבע של מונטה ורדה


שמורת הטבע של מונטה ורדה היא אחד היעדים המתויירים ביותר בקוסטה ריקה. יערות העננים שכשמם כן הם- מעוננים וערפיליים בשל מיקומם הגבוה, מתוחזקים היטב ובהם מסלולי הליכה רבים בדרגות קושי שונות. חשוב לציין שההגעה למקום כרוכה בנסיעה לא פשוטה שכן מדובר באזור הררי שהדרכים אליו משובשות ועוברות על צלע ההר. לאור זאת הנסיעה עשויה להתארך מעבר למצופה, וכמשפחה חשוב לקחת בחשבון אם נסיעה מסוג זה מתאימה עבורכם ועבור ילדיכם. דרכי הגעה אפשריות נוספות שניתן לשקול חוץ מהשכרת רכב 4X4 הן שימוש בשירותי שאטל או הזמנת הסעה פרטית, ישנן מספר חברות המציעות שירותים אלו. האטרקציה המומלצת ביותר באזור זה היא טיולי הקאנופי שאמנם נפוצים ומפורסמים בכל קוסטה ריקה, אך באזור זה קיימים הכבלים הארוכים ביותר וכמות אומגות גדולה מבכל מקום אחר, והנופים הנשקפים בטיולים אלו מדהימים ומיוחדים. למי שמעדיפים פעילות פחות אתגרית או שמטייל עם ילדים צעירים יחסית, ניתן לטייל רגלית במסלולים עם גשרים תלויים, או בטיול רכבל. בשהייתכם במונטה ורדה או בסנטה אלנה השכנה תוכלו בכל מלון לתאם מראש ולהזמין מקום לטיולים המשלבים את האטרקציות המתאימות עבורכם. מרבית החברות נותנות גם שירותי הסעה כחלק מהטיול המאורגן ויאספו אתכם מהמלון בו אתם שוהים. כמו במקומות רבים נוספים בקוסטה ריקה, יש עוד שפע של אטרקציות באיזור מונטה ורדה וסנטה אלנה כמו לדוגמה ביקור בחוות פרפרים, סיור ציפורים, סיורים ליליים לצפייה בחיות הלילה. כמו כן ישנם סיורים במפעלים שונים כמו מפעל גבינות, סוכר, שוקולד, קפה ועוד.

הפארק הלאומי רינקון דה לה וייחה


הרי געש פעילים הם חלק מנפלאות הטבע של קוסטה ריקה, והמומלץ ביותר לביקור עם המשפחה הוא הר הגעש רינקון דה לה וייחה המוקף בפארק לאומי ענק. נהוג לתאר את פעילות הר הגעש כגעשית עדינה שהתפרצויותיו בודדות ומתונות. המסלול המומלץ ביותר בפארק הוא “לאס פיילס” (las pailas) שנמצא בחלקו המערבי של הפארק, ובו עדויות רבות לפעילות געשית כמו מעיינות חמים טבעיים, פתחים בקרום כדור הארץ, בורות עם בוץ רותח, וכמובן נוף הר הגעש הפעיל.

ריו סלסטה שבפארק הלאומי של הר הגעש טנוריו


אם אתם ובני משפחתכם אוהבים טיולי טבע מיוחדים במינם ולא חוששים מהליכה בבוץ או מנסיעה במהמורות, בריו סלסטה תמצאו תופעת טבע מיוחדת במינה של נהר בצבע תכלת בוהק. צבע המים המיוחד שבעקבותיו מבקרים רבים מגיעים למקום, הוא תוצאה של שילוב חומרים מיוחד שבהימצאותם במים גורמים להשתקפות אור השמש להיראות בצבע זה. איזור קסום בפארק הוא המפל של ריו סלסטה שמימיו משתפכים לאגם תכלת יפיפה. הטיול בריו סלסטה מיוחד ביופיו ומתאים ליום טיול אחד מכיוון שמדובר בהליכה של מספר שעות. ניתן לשלב את המסלול כטיול כוכב כאשר אתם שוהים באחד האזורים שבמרחק של כשעה נסיעה, או להתמקם ללילה או שניים באחד המלונות הסמוכים לפארק.

מחפשים מקום לינה מתאים למשפחות?

שמי טוני (להשלים שם משפחה), כותבת המאמר ובעלת המלון “לאס אורכידאס” ובית ספר לגלישה בעיירה חאקו. אשמח לארח אתכם בביקורכם בחאקו קוסטה ריקה. הנחות למגוון אטרקציות וטיולים מובטחים לכל המבקרים הישראלים אצלנו.

toni ashkenazi

מצא אותנו כאן

Izu’s Place

+506 8529 8969
150 Metros Este de Pops, Jaco Centro, 33345 Jacó, Costa Rica
המלון נמצא בג’אקו קוסטה ריקה